نکاتی از خودساخته ها و ایرانی ها ) - مباحث مرتبط با مدیریت منابع انسانی و کاربردهای آن
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 
مباحث مرتبط با مدیریت منابع انسانی و کاربردهای آن
وبلاگ گروهی دانشجویان عطار
 
 
شنبه 29 مرداد 1390 :: 22:13 ::  نویسنده : R.S.T

لطفا لینک زیر را مطالعه کنید.
نکاتی از خودساخته ها
ایرانی ها:فکر می کنید مسیر عکس هم برای خود ساخته شدن وجود داره ؟؟؟مثل رعایت نکات بالا!؟(این سوال ذهن ایرانی و راحت طلب من هست)
ادمهای خود ساخته همیشه چیزهای تازه و جذابی در زندگی دارند که دیگران را برای الگو گرفتن جذب میکنند.ولی کمتر کسی به نوع زندگی واقعی اونها جذب می شه چون تجربه های انها در شرایط سخت بدست می اید.متاسفانه ایرانی ها خیلی از دنیای خودساخته ها دور شدند ...این تصور من در همه ی سطوح اجتماعی است.تنبلی و کپی کاری و مصرف کننده بودن از عادات زشت ما شده.

از کجا امده ایم وبه کجا می رویم!؟

وقتی از یک وارد کننده ی لوازم خودرو در مورد نوع محصولش صحبت کردم و فهمیدم تولید آن در کشور بسیار ساده هست, پرسیدم: چرا این محصول را در کشور تولید نمی کنید؟ .حق داشت که خیلی ساده در جواب بگویید (کو مرد عمل!؟) ....تا زمانی که راه خم شدن جلوی خارجی راحتتر هست و تا زمانی که سرمایه ها فروش خوبی دارند و اقتدار و قدرت مفهوم اش را از دست داده چه کسی  دل اش می خواهد روی پای خودش بایستد و تلاش کند!؟
فکر می کنید چرا موفقترین و شناخته شده ترین زندگی ها از سخت ترین شرایط حکایت می کنند!؟
در نهایت همین انسانهای در رفاه در اثر از دست دادن عزت نفس و حس موفقیت طلبی خود دچار بیماری بهانه تراشی می شوند و برای رفع عذاب وجدان خود و تبرئه تنبلی خودشان سعی در بد جلو دادن شرایط دارند.البته که شرایط راحتی همیشه خوب نیست.منابع زیاد استعداد زیاد و امکانات در دسترس مثل هوش سرشار و منابع طبیعی گران قیمت فراوان کشور ایران برای ,دشمن انسان ماندن ایرانی شدند و ما قافلیم از رد شدن در این امتحان رحمت الهی.
چرا ادم های خود ساخته الگو می شوند؟؟؟اونها هم خوبی ها وبدی هایی دارند که متعلق به دنیای خودشون هست و تا کسی درگیر ان دنیا نباشه به اونها نمی رسد ...ادم های خودساخته دیگر الگو نمی شند, درجامعه ای که "هدفی و خواسته ای"فراتر از سطوح محدود اطرافمان نداریم و کسی بیشتر از سطح صفر موجود تلاش نمی کند چون خودش را چسبیده به واقعیت محدود و مشکل جامعه می بیند.
یک قطره ی قیر برای کنده شدن از سطح قیر یک بشکه باید کشش بالای تمام ذرات قیر موجود را تحمل کنه ولی وقتی بالا امد سطح قیر را هم با خودش بالا می اورد. و این یعنی زندگی برای ادم متفاوت راحت می شود و جامعه با او که تلاش کرده همسو خواهد شد.هر چند مشکلات در ابتدا زیاد و موانع غیرقابل انکار باشند و شجاعت و ارادهی فراوانی برای ایستادگی در برابر جامعهی عادت زده و ضد تغییر وجود داشته باشد و این الگو همواره و در هر شرایط و جامعه ای برای انان که ارزوی ای فراتر از واقعیت موجود در دل دارند صدق می کند.
به نظر می رسد ادم های خودساخته در رنجی مبهم زندگی می کنند و در شادی ای اشکار.ولی ارامش فراگیری دارند.چیزی که جامعه ی اشفته ی ما به ان بیشتر از هر زمان نیاز دارد و عزت نفسی که از دست رفته است...
لطفا در مورد درستی ویا نادرستی اعتقاد من فکر کنید.
من منتظر انتقاد شما هستم.

http://u24.ir/thread.aspx?gid=3996&tid=184556

خوشحال می شم عضو گروه بشید و به دوستان متخصص من نظر دادن و فکر کردن و کار گروهی یاد بدید بچه ها!

با تشکر
صباغ طبسی
موضوعات
آخرین مطالب
صفحات وبلاگ
آمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 87095
                    
 
 
 
فال حافظ


وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
کد نمایش آب و هوا کد نمایش آب و هوا