هدف شما چیست؟ (قسمت دوم) - مباحث مرتبط با مدیریت منابع انسانی و کاربردهای آن
X
تبلیغات
زولا
 
مباحث مرتبط با مدیریت منابع انسانی و کاربردهای آن
وبلاگ گروهی دانشجویان عطار
 
 
پنج‌شنبه 25 فروردین 1390 :: 01:09 ::  نویسنده : R.S.T

ادامه عوامل موثر در رسیدن به هدف :

***استقلال فکری  به مقدار زیاد چون با پای دیگران نمی توان راه رفت البته بادتون باشه کسی هم که روی یک پا می ایسته زمین می خوره پس مشورت چیز بدی نیست .

***امادگی برای پذیرش مسئولیت تصمیم هایی که می گیریم .از انجایی که بعضی وقت ها با موانعی  روبه رو می شویم که ما را جا به جا می کنند این امادگی باعث می شه از اتفاق ها جا نخوریم و انها را پیش بینی کنیم و مسائل را حل کنیم .

***عدم ترس از خطر کردن( پیرامون هدف خود و راه رسیدن به ان و سود و زیان تصمیمی که می گیرید تحقیق کنید و ان رابیشتر تجزیه تحلیل کنید تا ترستان کم شود چون میزان خطرات را کم خواهید کرد.)

***درک درست موقعیت- جای شما خالی یه روز استاد یه داستان خوب از اقا خرگوشه و کلاغ سیاهه برامون تعریف کردن که این موضوع را حسابی  روشن می کرد که اینو دیگه باد از خودشون بپرسید چون خودم هم دوست دارم دوباور بشنومش-

***ارزش هاو باور ها هم که به خاطر اهمیت قبلا توضیح دادم همان ارزش های ذهنی یا وجدان اخلاقی است که هدف برای ما می افریند.

***مشورت با دیگران – ان مرغه را نمی گم که یک پا داره – وقتی به بن بست و یا ناامیدی می رسی نایست با دیگران مشورت کن تاانها تو را به را ه تشویق کنند البته باید حواست باشه طرفت  تو رابشناسه و علاقه مند و باانگیزه باشه.

***انعطاف پذیری –گاهی حتی باید مسیر رابه کلی عوض کرد – مثلا هدف من چیز های ارزشمندی است که در مسیر تصمیم گیری ها و رسیدن به مقصد به دست می اورم ارزش ها اهداف من را تعریف می کنند پس ثابت بودن انها کافی است که حتی با تغییرات بزرگ مسیر باز هم هدف من را روشن نگه دارد .

***فشار های اجتماعی راهم باید در نظرداشت و گاهی هم موقعیت اجتماعی مان را باید بیشتر بشناسیم.(سعی کنید همیشه به بیش از یک راه حل فکرکنید –برای رسیدن به هدف شناختن ارزش های ان به ما کمک می کنند تا راه حل  هایمان ما را به مسیر درست رسیدن به هدف هدایت کنند.)


نتیجه :ما نباید برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی منتظر رسیدن به هدف هایمان باشیم.

انچه که از اهمیت برخوردار است و باعث شادی زندگی ما می شود و به ما اعتماد به نفس می دهد بودن در مسیر درست رسیدن به هدف است.


موضوعات
آخرین مطالب
صفحات وبلاگ
آمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 86842
                    
 
 
 
فال حافظ


وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ
کد نمایش آب و هوا کد نمایش آب و هوا